İcra Kurulu

Selva Eren

Selva Eren

Genel Müdür

Selva Eren, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 2001-2003 yılları arasında San Diego State University’de yüksek lisans yaptı.

 

2003-2008 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde kariyerine başladı ve girişimci olarak devam etti.

 

2009 yılında sigorta sektörüne giriş yaptı ve reasürans alanında uzmanlaştı. Bu doğrultuda Rönesans Reasürans ve Sigorta Brokerlik A.Ş. şirketini kurdu. 2016-2018 yılları arasında Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği'nde yönetim kurulu üyesi oldu. 2017 yılında da Temiz Enerji Ajansı'nın kurucu ortağı oldu ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

 

6 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türk Reasürans A.Ş.'ye genel müdür olarak atanan Selva Eren, halen Türk Reasürans A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev almaktadır. Selva Eren aynı zamanda Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir.

Erdal Turgut

Erdal Turgut

Genel Müdür Yardımcısı - Finans, Hazine ve Fon Yönetimi, Retrosesyon

Erdal Turgut 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1998 yılında Anadolu Sigorta’da kariyerine başlamıştır.

 

2000 yılına kadar Muhasebe ve Mali İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Reasürans Muhasebesi Bölümü’nde görev almasının ardından, şirket içi yeni yapılanma süreci kapsamında bölümü ile birlikte Reasürans Müdürlüğü bünyesine geçmiştir. Reasürans muhasebesi başta olmak üzere, reasürans anlaşmalarının akdedilmesi, operasyonları, yurt içi ve yurt dışı reasürans kabulleri alanlarında 15 yıl süren çalışmalarının ardından Satın Alma, Destek ve İnşaat Emlak Bölümü'ne müdür olarak atanmıştır.

 

Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlükleri'nin yeniden yapılandırılmaları, satın alma süreçlerinin merkezileştirilmesi gibi operasyonları yöneten Erdal Turgut, Anadolu Sigorta’daki 21 yıllık tecrübenin ardından 6 Eylül 2019 tarihi itibariyle Türk Reasürans A.Ş.’de Finansal Raporlama ve Muhasebe, Reasürans Muhasebesi, Hazine ve Fon Yönetimi, Retrosesyon bölümlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır. Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun koordinatörlüğünü de yürüten Erdal Turgut, aynı zamanda Kurumun Yönetim Kurulu Üyesidir.

Ebru Kır

Ebru Kır

Genel Müdür Yardımcısı – Trete Kabulleri ve İhtiyari Reasürans

Ebru Kır, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

 

1998 yılında Yapı Kredi Sigorta A.Ş Finansman Bölümü’nde kariyerine başlayan Ebru Kır, sırasıyla 2002 yılında TEB Sigorta A.Ş ( Zurich Sigorta A.Ş ) Reasürans ve Dış İlişkiler Bölümü’nde Uzman, 2006 yılında Fiba Sigorta A.Ş ( Sompo Sigorta A.Ş)  Reasürans ve Özel Riskler Bölümü’nde Sorumlu olarak görev aldı. 2009-2013 yılları arasında Halk Sigorta Reasürans ve Özel Riskler Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı ve 2013 yılında da Direktör olarak görev yaptı. Bu görevler süresince trete reasüransı, ihtiyari reasürans ve özel riskler alanlarında çalışmalar sağladı.

 

Evli ve bir kız çocuğu annesi olan Ebru Kır, 13.06.2020 tarihi itibarıyla Türk Reasürans A.Ş.’de Trete Kabulleri ve İhtiyari Reasürans birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Çağrı Çulha

Çağrı Çulha

Genel Müdür Yardımcısı – Özel Riskler Yönetim Merkezi ve İş Geliştirme

Çağrı Çulha 1981 yılında İzmir’de doğdu. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden lisans, 2007 yılında Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü’nde master yaptı.

 

Kariyerine 2006 yılında AON Risk Yönetimi bölümünde yönetici olarak başlayan Çağrı Çulha, 2009-2012 yılları arasında sırasıyla İngiltere’de HSBC Sigorta Brokerliği’nde daha sonra da SSL Sigorta Brokerliği’nde broker olarak görev aldı. İngiliz Sigorta Enstitüsü’nde sigortacılık diploması alan Çağrı Çulha, 2012-2017 yılları arasında Willis Towers Watson şirketinde müdür yardımcılığı ve 2017-2019 yılları arasında BMS Group’ta bölüm yöneticisi görevlerinde bulundu.

 

6 Eylül 2019 tarihi itibariyla Türk Reasürans A.Ş. ’de Özel Riskler Yönetim Merkezi ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

H. Erdem Karabostan

H. Erdem Karabostan

Genel Müdür Yardımcısı - Proje ve Teknoloji Yönetimi , İK, Hasar, Modelleme

H. Erdem Karabostan 1981 yılında Balıkesir'de doğdu. 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden ve yan dal olarak da Felsefe Bölümü'nden mezun olmuştur.

 

Kariyerine 2006 yılında Anadolu Sigorta’da Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Erdem Karabostan, 2010 yılında müfettişlik görevine getirilmiştir. 2011 yılında proje yöneticisi olarak finansal raporlama, muhasebe, risk-güvenlik-uyum ve süreç yönetimi alanlarında görev almış ve 2014 yılında da müdür yardımcısı olarak atanmıştır. Muhasebe, tahsilat ve reasürans çözümleri alanlarındaki yöneticilik görevlerinden sonra 2018 yılında Proje ve Değişim Yönetimi Müdürü, 2019 yılında da Sağlık Tazminat Müdürü olarak görev yapmıştır.

 

Evli ve iki çocuk babası olan H. Erdem Karabostan, Eylül 2019 tarihi itibariyle Türk Reasürans A.Ş.'de Proje ve Teknoloji Yönetimi, İnsan Kaynakları, Veri Analitiği ve Modelleme, Riziko Değerleme ve Hasar, Kurumsal Mimari, Bütçe ve Performanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Ali Sertaç Canal

Ali Sertaç Canal

Genel Müdür Yardımcısı - Özel Riskler Yönetim Merkezi, Finansal Sigortalar

Ali Sertaç Canal 1978 yılında İstanbul’da doğdu. 2004 yılında Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 2011 yılında Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

 

Kariyerine 2005 yılında Milli Reasürans T.A.Ş.’de memur olarak başlayan Ali Sertaç Canal, 2008-2012 yılları arasında Coface Sigorta’da yönetmen olarak görev aldı. Aynı yıl Euler Hermes Sigorta’da ticari tahsis yönetici olarak göreve başlayan Ali Sertaç Canal, 2014 yılına kadar bu görevini sürdürdü. 2014-2018 yılları arasında çeşitli broker firmalarda finansal sigortalar alanında faaliyet gösterdi. 2018-2020 yılları arasında Halk Sigorta A.Ş.’de finansal sigortalar direktörü olarak çalıştı.

 

Evli olan Ali Sertaç Canal, Temmuz 2020 tarihi itibariyle Türk Reasürans A.Ş.'de Özel Riskler Yönetim Merkezi direktörü olarak görev almış ve Nisan 2022 itibariyle Özel Riskler Yönetim Merkezi - Finansal Sigortalardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Hakkımızda daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Hemen bize ulaşın.