Selva Eren

Genel Müdür

Selva Eren, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 2001-2003 yılları arasında San Diego State University’de yüksek lisans yaptı. 2003-2004 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde American Express’de hesap denetmeni olarak kariyerine başladı. 2004-2008 yılları arasında kariyerine girişimci olarak devam eden Selva Eren, Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından ihracatı teşvik ve destekleme faaliyetleri çerçevesinde, Amerika Birleşik Devletleri'nin dört farklı eyaletinde, Türkiye'nin önde gelen hazır giyim markalarının resmi distribütörlüğünü üstlendi.  

 

2009 yılında sigorta sektörüne giriş yaptı ve reasürans alanında uzmanlaştı. Bu doğrultuda Rönesans Reasürans ve Sigorta Brokerlik A.Ş. şirketini kurdu. Ülkemizdeki önemli inşaat projelerine ve özellikle enerji alanındaki bir çok büyük ölçekli enerji tesisine, yurt dışından reasürans kapasitesi sağlayarak sektöre katkıda bulundu. 2016-2018 yılları arasında Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği'nde yönetim kurulu üyesi oldu. 2017 yılında da Temiz Enerji Ajansı'nın kurucu ortağı oldu ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

 

6 Eylül 2019 tarihi itibariyle Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türk Reasürans A.Ş.'ye genel müdür olarak atanan Selva Eren, halen Türk Reasürans A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev almaktadır.

Erdal Turgut

Genel Müdür Yardımcısı - Finans, Hazine ve Fon Yönetimi

Erdal Turgut 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1998 yılında Anadolu Sigorta’da kariyerine başlamıştır.

 

2000 yılına kadar Muhasebe ve Mali İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Reasürans Muhasebesi Bölümü’nde görev almasının ardından, şirket içi yeni yapılanma süreci kapsamında bölümü ile birlikte Reasürans Müdürlüğü bünyesine geçmiştir. Reasürans muhasebesi başta olmak üzere, reasürans anlaşmalarının akdedilmesi, operasyonları, yurt içi ve yurt dışı reasürans kabulleri alanlarında 15 yıl süren çalışmalarının ardından Satın Alma, Destek ve İnşaat Emlak Bölümüne müdür olarak atanmıştır.

 

Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlüklerinin yeniden yapılandırılmaları, satın alma süreçlerinin merkezileştirilmesi gibi operasyonları yöneten Erdal Turgut, Anadolu Sigorta’daki 21 yıllık tecrübenin ardından 6 Eylül 2019 tarihi itibariyle Türk Reasürans A.Ş.’de Finansal Raporlama ve Muhasebe, Reasürans Muhasebesi, Hazine ve Fon Yönetimi, Satın Alma ve Kontrat Yönetimi birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Çağrı Çulha

Genel Müdür Yardımcısı - Teknik Reasürans ve Risk Yönetimi

Çağrı Çulha 1981 yılında İstanbul’da doğdu. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden lisans, 2007 yılında Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü’nde master yaptı.

 

Kariyerine 2006 yılında AON Risk Yönetimi bölümünde yönetici olarak başlayan Çağrı Çulha, 2009-2012 yılları arasında sırasıyla İngiltere’de HSBC Sigorta Brokerliği’nde daha sonra da SSL Sigorta Brokerliği’nde broker olarak görev aldı. İngiliz Sigorta Enstitüsü’nde sigortacılık diploması alan Çağrı Çulha, 2012-2017 yılları arasında Willis Towers Watson şirketinde müdür yardımcılığı ve 2017-2019 yılları arasında BMS Group’ta bölüm yöneticisi görevlerinde bulundu.

 

6 Eylül 2019 tarihi itibariyle Türk Reasürans A.Ş.’de Trete, İhtiyari Reasürans, Risk Yönetimi, Reasürans Muhasebesi ve Özel Projelerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

H. Erdem Karabostan

Genel Müdür Yardımcısı - Teknoloji, Organizasyon, İletişim, İnsan Kaynakları

H. Erdem Karabostan 1981 yılında Balıkesir'de doğdu. 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden ve yan dal olarak da Felsefe Bölümü'nden mezun olmuştur.

 

Kariyerine 2006 yılında Anadolu Sigorta’da Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Erdem Karabostan, 2010 yılında müfettişlik görevine getirilmiş, ekip üyesi ve ekip şefi olarak Teftiş Kurulu'nda yer almıştır. 2011 yılında proje yöneticisi olarak finansal raporlama, muhasebe, risk-güvenlik-uyum, süreç yönetimi ve organizasyonel yaygınlaştırma alanlarında görev almış ve 2014 yılında da müdür yardımcısı olarak atanmıştır. Muhasebe, tahsilat ve reasürans çözümleri alanlarındaki yöneticilik görevlerinden sonra 2018 yılında Proje ve Değişim Yönetimi Müdürü, 2019 yılında da Sağlık Tazminat Müdürü olarak görev yapmıştır.

 

Evli ve iki çocuk babası olan H. Erdem Karabostan, Eylül 2019 tarihi itibariyle Türk Reasürans A.Ş.'de Kurumsal Mimari, Bütçe ve Performans, İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim, Veri Analitiği, Proje Yönetimi ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Hakkımızda daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Hemen bize ulaşın.